Kiedy warto wykorzystać indywidualne ubezpieczenia na życie?

Na indywidualne ubezpieczenia na życie decydujemy się przeważnie wtedy, kiedy uświadamiamy sobie, jak ważne jest zabezpieczenie na przyszłość. Młodzi ludzie przeważnie nie chcą myśleć o konieczności ubezpieczania się, jednak to wtedy najbardziej korzystne jest podjęcie decyzji o indywidualnym ubezpieczeniu.

Dlaczego warto wykorzystać indywidualne ubezpieczenia na życie?

Wiele osób chętniej korzysta z grupowych ubezpieczeń na życie, niż z tych indywidualnych. Takie podejście ma oczywiście swoje zalety – oferty ubezpieczeń grupowych są po prosu tańsze, a dla wielu osób jest to jedyny wyznacznik przy podejmowaniu decyzji na temat polisy, z jakiej chce skorzystać.

indywidualne ubezpieczenia na życie to różne koszty

Indywidualne ubezpieczenia na życie są korzystne zwłaszcza dla młodych osób.

Indywidualne ubezpieczenia to większa swoboda

Indywidualne ubezpieczenia na życie są najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą sami decydować, za co płacą i co chcą dzięki ubezpieczeniu osiągnąć. Grupowe ubezpieczenia mają już z góry narzucone warunki i sumy ubezpieczeń. Albo na nie się zgadzamy, albo nie. Przy zawieraniu umowy na indywidualne ubezpieczenie na życie – mamy możliwość negocjacji oraz wybór tych opcji, które są dla nas interesujące.

Indywidualne ubezpieczenie na życie powinno być podstawową polisą

Warto zawsze traktować ubezpieczenia indywidualne jako podstawową polisę na życie. Ubezpieczenia grupowe mogę być jedynie ciekawym i w miarę tanim dodatkiem. Pamiętaj, że ubezpieczenie indywidualne obejmuje Cię bez względu na to, czy decydujesz się na przeprowadzkę, lub zmianę pracy. W przypadku ubezpieczeń grupowych musisz szukać sposobów na indywidualne przedłużenie grupowej polisy, a to może okazać się już dość kosztowne.

Comments are closed.

Post Navigation