Grupowe ubezpieczenie na życie

Jeśli wziąć pod uwagę koszty polisy – grupowe ubezpieczenie na życie będzie bez wątpienia lepiej wyglądało niż ubezpieczenie indywidualne. Pamiętajmy jednak, że w tym przypadku (jak i chyba w każdym) nie tylko cena jest ważna. Zanim zatem podpiszesz umowę na ubezpieczenie – dowiedz się, jakie są zalety i wady niskiego kosztu ubezpieczenia.

Grupowe ubezpieczenie na życie niedopasowane do indywidualnych potrzeb

Jak to zwykle w życiu bywa – jeśli jakaś oferta jest ogólna i przygotowana dla szerokiego odbiorcy – nie może ona w stu procentach zabezpieczyć naszych indywidualnych potrzeb. Zarówno koszty jak i warunki takiej polisy są uogólnione i trudno w takim przypadku mówić, że faktycznie bronią naszych interesów.

ubezpieczenie grupowe dyskusja

Dobrze poznaj warunki, jakie oferuje Twoje ubezpieczenie grupowe na życie.

Grupowe ubezpieczenie na życie ma swoje zalety

Grupowe ubezpieczenia mają jedną niepodważalną zaletę – mają relatywnie niskie koszty. Jednak nie daj się zwieść niskiej cenie, informacjom o promocji i niebywałej okazji – ubezpieczenie nabywaj tylko po dokładnym przemyśleniu sprawy i zapoznaniu się z jego warunkami.

Czy grupowe ubezpieczenie na życie ma sens?

Jeśli jednak spojrzymy na grupowe ubezpieczenie na życie chłodnym okiem – możemy nie raz przekonać się, że proponowany pakiet nie odpowiada w żadnym punkcie naszym potrzebom. Niska cena często (niestety) idzie w parze z niską sumą ubezpieczeniową i mało korzystnymi (z naszego punktu widzenia) zapisami w umowie.

oszczednosci

Oszczędzanie na koszcie ubezpieczenia na zawsze ma sens

Nie rezygnuj z grupowego ubezpieczenia!

Jednak nie piszę tego po to, aby zniechęcić Cię do grupowego ubezpieczenia. Takie ubezpieczenie jak najbardziej ma swoje zalety i daje nam dodatkowe zabezpieczenie, które w przysłowiowej „czarnej godzinie” może mieć niebagatelne znaczenie.

Podsumowując – grupowe ubezpieczenie na życie nie odpowiada na wszelkie potrzeby, które powinna spełnić polisa na życie. Jadnak bardzo często oferta jest dość tania i całkiem korzystna. Nie powinna jednak stanowić naszego jedynego zabezpieczenia.

Comments are closed.

Post Navigation