Czy indywidualne ubezpieczenie na życie ma sens?

Pamiętam, że sama długo nie mogłam się zdecydować na indywidualne ubezpieczenie na życie. Kiedy człowiek jest młody, nic go nie boli i generalnie nie ma powodów, by obawiać się swoją przyszłość – nie czuje się potrzeby wydawania pieniędzy na ubezpieczenia na życie.

Indywidualne ubezpieczenie na życie – konieczność, czy niepotrzebny wydatek

Wydawać by się mogło, że płacenie pieniędzy, kiedy nic nam nie grozi – nie ma większego sensu. Jednak tak naprawdę nigdy nie mamy pewności, co stanie się jutro. Nieszczęśliwe wydatki dotykają tak samo młodsze, jak i starsze osoby. I właśnie na wypadek takich wypadków podpisuje się umowę o ubezpieczenie indywidualne na życie.

zaoszczędzone pieniądze

Pomyśl, że indywidualne ubezpieczenie to inwestycja na przyszłość.

Im wcześniej kupisz indywidualne ubezpieczenie na życie – tym lepiej

Tak naprawdę – najbardziej opłaca się podpisywać umowę o indywidualne ubezpieczenie na życie, kiedy faktycznie jesteśmy młodzi i zdrowi. To właśnie wtedy mamy szansę uzyskać najlepszą ofertę ubezpieczeniową, która w przyszłości mogłaby nie być dla nas dostępna.

Przemyśl koszty, jakie oferuje Twój doradca ubezpieczeniowy.

Przemyśl koszty, jakie oferuje Twój doradca ubezpieczeniowy.

Czy indywidualne ubezpieczenie na życie jest lepsze od grupowego?

Wiele osób nie widzi sensu w podpisywaniu umowy o indywidualne ubezpieczenie na życie, gdyż są oni ubezpieczeni w ramach grupowych umów. Jednak powinniśmy traktować ubezpieczenia grupowe (pisaliśmy o tym tutaj) jako dodatek do tych indywidualnych.

Indywidualne ubezpieczenie na życie czy grupowe? Wybór wcale nie jest taki prosty.

Indywidualne ubezpieczenie na życie czy grupowe? Wybór wcale nie jest taki prosty.

Takie podejście jest rozsądne, gdyż to właśnie indywidualne ubezpieczenia na życie pozwalają nam na zabezpieczenie się w sposób, jaki jest dla nas odpowiedni. Pamiętajmy także, że nigdy nie mamy gwarancji ciągłości zatrudnienia w danym miejscu pracy, a więc nie możemy być pewni, że nasze grupowe ubezpieczenie na życie będzie nas stale chronić.

Natomiast przenoszenie grupowego ubezpieczenia na indywidualne (w przypadku utraty lub zmiany pracy) nie zawsze będzie dla nas opłacalne.

Comments are closed.

Post Navigation